Strefa Designu Uniwersytetu SWPS

Miejscy rzemieślnicy. Jak pasja przeradza się w biznes?- Piotr Jędras, Agata Bisping

Episode Summary

W miastach brakuje miejsc i przestrzeni, gdzie ludzie mogą wspólnie tworzyć rzeczy. Taką lukę wypełnia Piotr Jędras, który w rzemieślniczym co-worku w Warszawie tworzy ręcznie wykonywane noże. Do wspólnych warsztatów zaprasza też tych, którzy samodzielnie chcą wykonać własny nóż. Jak hobby stało się prężnie działającą manufakturą? Przed jakimi wyzwaniami projektowymi i biznesowymi stoi? Jak nabywa nowe umiejętności? Co składa się na sukces marki? Który nóż lubi najbardziej? Odpowiedzi na te pytania udziela Piotr Jędras - właściciel i główna siła napędowa marek KŁOSY i KnifeDoctor.pl. z którym rozmawia Agata Bisping. 01:19 - Od architektury po ręczne wykonywanie noży 06:10 - Kto tworzy markę KŁOSY? 07:46 - Największe wyzwanie biznesowe 09:48 - O nożach KŁOSY - skąd pomysł i kto je wykonuje 13:45 - Klienci marki KŁOSY 15:30 - Skąd pomysł na nazwę? 17:40 - Miejscy markerzy - wspólne szkolenia i warsztaty 24:00 - Gdzie projektant szuka inspiracji? 28:18 - Jak sam podchodzi do popełnianych błędów? Czy są dla niego okazją do rozwoju? 31:00 - Największe wyzwanie projektowe twórcy marki i najlepszy projekt 39:40 - Gdzie można kupić i zobaczyć noże KŁOSY? Piotr Jędras – z wykształcenia architekt, w 2013 roku równolegle do pracy w pracowni projektowej wrócił do hobby z młodości, czyli ręcznego wykonywania noży. Obecnie właściciel i główna siła napędowa marek KŁOSY i KnifeDoctor.pl. Od kilku lat prowadzi również kursy oraz szkolenia związane z wykonywaniem i ostrzeniem noży. Agata Bisping - pomysłodawca i producent konferencji Element Urban Talks. Producent wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska. Strefa Designu Uniwersytetu SWPS - to projekt popularyzujący wiedzę z zakresu projektowania: produktów, architektury, wnętrz, mody i komunikacji. Pokazuje, czym jest dobre projektowanie i w jaki sposób realizuje ono konkretne potrzeby użytkowników. Więcej informacji o projekcie: design.swps.pl

Episode Notes

W miastach brakuje miejsc i przestrzeni, gdzie ludzie mogą wspólnie tworzyć rzeczy. Taką lukę wypełnia Piotr Jędras, który w rzemieślniczym co-worku w Warszawie tworzy ręcznie wykonywane noże. Do wspólnych warsztatów zaprasza też tych, którzy samodzielnie chcą wykonać własny nóż. Jak hobby stało się prężnie działającą manufakturą? Przed jakimi wyzwaniami projektowymi i biznesowymi stoi? Jak nabywa nowe umiejętności? Co składa się na sukces marki? Który nóż lubi najbardziej?
Odpowiedzi na te pytania udziela Piotr Jędras - właściciel i główna siła napędowa marek KŁOSY i KnifeDoctor.pl. z którym rozmawia Agata Bisping.

01:19 - Od architektury po ręczne wykonywanie noży
06:10 - Kto tworzy markę KŁOSY?
07:46 - Największe wyzwanie biznesowe
09:48 - O nożach KŁOSY - skąd pomysł i kto je wykonuje
13:45 - Klienci marki KŁOSY
15:30 - Skąd pomysł na nazwę?
17:40 - Miejscy markerzy - wspólne szkolenia i warsztaty
24:00 - Gdzie projektant szuka inspiracji?
28:18 - Jak sam podchodzi do popełnianych błędów? Czy są dla niego okazją do rozwoju?
31:00 - Największe wyzwanie projektowe twórcy marki i najlepszy projekt
39:40 - Gdzie można kupić i zobaczyć noże KŁOSY?

Piotr Jędras – z wykształcenia architekt, w 2013 roku równolegle do pracy w pracowni projektowej wrócił do hobby z młodości, czyli ręcznego wykonywania noży. Obecnie właściciel i główna siła napędowa marek KŁOSY i KnifeDoctor.pl. Od kilku lat prowadzi również kursy oraz szkolenia związane z wykonywaniem i ostrzeniem noży.

Agata Bisping - pomysłodawca i producent konferencji Element Urban Talks. Producent wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska.

Strefa Designu Uniwersytetu SWPS - to projekt popularyzujący wiedzę z zakresu projektowania: produktów, architektury, wnętrz, mody i komunikacji. Pokazuje, czym jest dobre projektowanie i w jaki sposób realizuje ono konkretne potrzeby użytkowników. Więcej informacji o projekcie: design.swps.pl