Strefa Designu Uniwersytetu SWPS

UX offline: projektowanie doświadczeń w świecie rzeczywistym – Małgorzata Żmijska i Agata Bisping

Episode Summary

Większość z nas jest przyzwyczajona do tego, że UX odnosi się głównie do digitalu. Doświadczenia jednak projektuje się również dla świata analogowego. Działania offline to wiele wyzwań – wymaga się, by użytkownicy byli w nie zaangażowani, a także by były one dla nich co najmniej tak samo atrakcyjne jak aktywności online. Agata Bisping oraz Małgorzata Żmijska – kuratorka wystaw i autorka projektów pod marką Mamy Projekt – będą rozmawiać o tym, jak projektuje się doświadczenia w realnym świecie dla bardzo wymagających użytkowników, jakimi są rodziny z dziećmi. Skupią się na procesie projektowania ścieżki doświadczeń i opowiedzą o tym, jakie dane oraz kompetencje są do tego potrzebne, a także jakie założenia powinniśmy weryfikować przed finalizacją projektu. Rozmówczynie postarają się również znaleźć odpowiedzi na pytania, jak projektuje się w interdyscyplinarnych zespołach, z jakich źródeł czerpać wiedzę dotyczącą projektowania doświadczenia użytkowników oraz uczestników wystaw, a także co jest dla nich atrakcyjne i czego potrzebują. Małgorzata Żmijska absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz Zarządzania innowacją na Uniwersytecie SWPS. Zawodowo zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych, m.in. w Łódź Art Center i Fabryce Sztuki w Łodzi. Od 2010 r. związana z Łódź Design Festival, do 2015 r. jego dyrektor programowa. Od kilku lat realizuje autorskie projekty pod marką Mamy Projekt: wystawy kuratorskie (m.in.: Akademia Pana Technika, Przytul Polskę, Ekoeksperymentarium, Przeciek), wydawnictwa (m.in. marka NIEMAPA), szkolenia, warsztaty. Pracuje projektowo w interdyscyplinarnych zespołach. Agata Bisping pomysłodawca i producent konferencji Element Urban Talks. Producent wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska. Interesujesz się designem? Zapraszamy na naszą stronę: https://design.swps.pl - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.

Episode Notes

Większość z nas jest przyzwyczajona do tego, że UX odnosi się głównie do digitalu. Doświadczenia jednak projektuje się również dla świata analogowego. Działania offline to wiele wyzwań – wymaga się, by użytkownicy byli w nie zaangażowani, a także by były one dla nich co najmniej tak samo atrakcyjne jak aktywności online. Agata Bisping oraz Małgorzata Żmijska – kuratorka wystaw i autorka projektów pod marką Mamy Projekt – będą rozmawiać o tym, jak projektuje się doświadczenia w realnym świecie dla bardzo wymagających użytkowników, jakimi są rodziny z dziećmi. Skupią się na procesie projektowania ścieżki doświadczeń i opowiedzą o tym, jakie dane oraz kompetencje są do tego potrzebne, a także jakie założenia powinniśmy weryfikować przed finalizacją projektu. Rozmówczynie postarają się również znaleźć odpowiedzi na pytania, jak projektuje się w interdyscyplinarnych zespołach, z jakich źródeł czerpać wiedzę dotyczącą projektowania doświadczenia użytkowników oraz uczestników wystaw, a także co jest dla nich atrakcyjne i czego potrzebują.

Małgorzata Żmijska
absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz Zarządzania innowacją na Uniwersytecie SWPS. Zawodowo zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych, m.in. w Łódź Art Center i Fabryce Sztuki w Łodzi. Od 2010 r. związana z Łódź Design Festival, do 2015 r. jego dyrektor programowa. Od kilku lat realizuje autorskie projekty pod marką Mamy Projekt: wystawy kuratorskie (m.in.: Akademia Pana Technika, Przytul Polskę, Ekoeksperymentarium, Przeciek), wydawnictwa (m.in. marka NIEMAPA), szkolenia, warsztaty. Pracuje projektowo w interdyscyplinarnych zespołach.

Agata Bisping
pomysłodawca i producent konferencji Element Urban Talks. Producent wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska.

Interesujesz się designem? Zapraszamy na naszą stronę: https://design.swps.pl - znajdziesz tam jeszcze więcej merytorycznych materiałów w formatach audio, wideo i tekstowych.